Mlýn dobře klape, ale kde je mouka?
(německé přísloví)

23am31Europe/Prague.f2018Thu, 23 Aug 2018 09:57:06 +020008am31 / sympozium Venkovské technické objekty 2018

Zveme vás na první sympozium věnované venkovským technickým objektů, které ve dnech 15. až 17. října 2018 pořádá naše muzeum v prostorách secesního klenotu, v hale Hernychovy vile v Ústí nad Orlicí.

Příspěvky a referáty přednese řada kolegů, kteří se těmito objekty z pohledu svých oborů zabývají. Kromě památkářů, historiků, muzejníků, architektů, archivářů, elektrotechniků, strojařů a hydrometeorologů nebude chybět ani sekerník. Příkladem zmíním, že zazní témata k větrným mlýnům, pivovarům, cihelnám, vodojemům či čerpacímu zařízení, bělidlu, historickým elektrotechnickým zařízením, ale i poštovním stanicím. Těšit se můžeme i na specifické referáty zabývající se slunečními hodinami na technických objektech, anebo komíny v krajině.

Mezi tématy chybí záměrně vodní mlýny, neboť jim naše muzeum věnuje říjnové sympozium v roce 2019, a to výhradně.

V příloze najdete jak pozvánku s podrobnými informacemi, tak i přihlášku. Prosím o její vyplnění, abychom měli představu o Vašich požadavcích na stravování a přepravu během exkurze. Ty z Vás, kteří (které) mi zatím nenahlásili název příspěvku, prosím, aby jej v přihlášce také uvedli(-y). 

Těšíme se na Vás.


S přáním hezkého dne a s přátelským pozdravem

Radim Urbánek 


pozvánka a přihláška zde